OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
Hodiny
Prekladač
Ohodnoťte našu stránku
1 2 3 4 5
Zdieľať...

 Mindstorms roboty 

RCX

Prvá generácia Lega Mindstorms bola postavená s riadiacou jednotkou známou ako RCX (Robotic Command eXplorers).

RCX je schopný komunikovať so SpybotS, Lego Train, a NXT (pomocou infračerveného senzora). RCX 1,0 má IR prijímač s frekvenciou 38,5 kHz, zatiaľ čo RCX 2.0 má IR prijímač s frekvenciou 76 kHz.

 

                          NXT

Lego Mindstorms NXT je programovateľný robot vyrobený firmou Lego.V júli 2006, nahradil prvú generáciu RCX LEGO Mindstorms.

Lego Mindstorms NXT je legová stavebnica, ktorá obsahuje 32 bitovú riadiacu jednotku NXT so základnou výbavou niekoľkých senzorov: dotykový, zvukový, svetelný a ultrasonický. Riadiaca jednotka  NXT je "mozgom" robota Mindstorms. To umožňuje robotovi samostatne vykonávať rôzne operácie.

NXT-G

Je grafické programovacie prostredie, ktoré umožňuje tvorbu a sťahovanie programov do NXT. Softvér má tiež inštrukcie pre 4 roboty; Alpha-Rex (humanoid), Tri-Bot (auto), Robo-Arm T-56 (robotické rameno) a Spike (Scorpion)

 

 

 

EV3

Lego Mindstorms EV3 je robot tretej generácie LEGO Mindstorms. Je nástupcom druhej generácie Lego Mindstorms NXT 2.0 robota. "EV" označenie odkazuje na "EVolúcie" z NXT série. "3" odkazuje na skutočnosť, že sa jedná o tretiu generáciu LEGO. Bol oficiálne vyrobený 4. januára 2013 a do obchodov bol prepustený 1. septembra 2013. Existuje mnoho súťaží používajúcich tohto robota. Medzi nimi sú First Lego League World Robot olympiáda .

 

 

 

Pozrite si videá

RCX

NXT

EV3